2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

SDR imtuvas savo rankomis

Benarstant plačiose interneto platybėse, suradau aprašymą, kaip greitai ir gana pigiai pasigaminti SDR imtuvą. Jau seniai man knietėjo išbandyti kas tai yra. O čia – praktiškai už minimalią kainą dabar turiu gana puikiai veikiantį SDR radijo imtuvą.
Tam reikia tikrai nedaug. Iš esmės tik  prie kompiuterio jungiamo priedo – išorinio TV RTL2832U tiunerio.
Aš jį įsigijau per eBay‘jų. Su atsisiuntimu iš Kinijos kainavo apie 10 GBP (apie 42 LT). Pilnas jo pavadinimas: Terratec RTL-SDR Radio USB Kit, DVB-T TV & FM+DAB, RTL2832U & E4000 Tuner, PAL
Galima įsigyti ir kitokį. Svarbu RTL2832U. Internete jų yra „devynios galybės“.  Šiaip, tai šis priedėlis skirtas žiūrėti eteriu transliuojamoms  TV programoms. Tačiau, kiek „pridėjus pirštukus“ gaunasi puikus praktiškai visų radijo bangų imtuvas. Kaip tai daroma plačiai aprašyta interneto saituose. Manu, kad čia viską perrašinėti tikrai neverta. Galiu pasakyti tik tiek – lituoklio nereikės. Tai tik programiniai pertvarkymai.

Pirmiausia reikės atsisiųsti SDR imtuvo programą. Ir vėl – čia jų daug. Man labiausiai patiko SDR Sharp. Štai nuoroda jos atsisiuntimui:  http://sdrsharp.com
Labai neblogas yra rusų saitas apie šią programą, jos instaliavimą, naudojimąsi. Jei kas skaito rusiškai – tai aš geresnio saito rusų kalba neradau: http://sdrts.amoti.ru
Greta šios programos yra dar labai daug kitų. Pavyzdžiui - RTLSDR. Ją galima surasti adresu: http://www.rtlsdr.com/2012/04/getting-started-with-rtl-sdr-dongle/
Na, ir taip toliau. Aš pasirinkau SDR Sharp. Man ji patiko labiausiai.
Kas netingi, kalite pasiskaityti informaciją forumuose. Na, kad ir šitame: http://avtokanal.com/forum/5-863-1
Pasikartosiu – informacijos apie SDR programas, jų instaliavimą bei naudojimą internete yra labai daug....

Ką gi, manau, kad su instaliavimu susitvarkėte ir beliko tik klausytis. Bet tam, kad priimtume didesnį kiekį transliuojamų signalų, reikalinga išorinė antena. Kadangi namuose esu sumontavęs ne vieną radijo anteną, tai pajungiau priedėlį prie jų. Kad „užkabinti“ visus diapazonus, įsigijau dar SDR konvertorių  - HF Up Converter for RTL2832U E4000 R820T RTL SDR tuner :

Jo kaina su atsisiuntimu  - 160 Lt. Ir vėl – jį pirkau eBay sistemoje. Pajungiau vieną UHF išorinę anteną ir nenaudojamą dipolio anteną . Kaip sakoma – „vaizdelis gavosi puikus“. Priimu signalus nuo 160m iki centimetrų. Klausausi visas trumpąsias radijo bandas, HAM dažnius, CB, taksi, geležinkeliečius, pašnekesius tarp lėktuvų, oro uosto dispečerių skleidžiamą informaciją, ir t.t. Na, praktiškai viską, kas yra nekoduota. O tai patikėkite, labai daug. Internete radau, kad ir skaitmeninius signalus galima priimti ir šifruoti. Pavyzdžiui, lėktuvui skrendant, jis automatiškai siunčia savo duomenis (aukštį, greitį, na ir dar daug ką). Štai tą informaciją su kompiuteriu irgi galima apdoroti ir matyti. Plačiajame internete yra nuorodos, kaip tai padaryti. Na, aš dar to dar nedariau, todėl daugiau ta tema ir nesiplėsiu. Pasiskaitysite patys.

Pradžioje buvo mintis įdėti ir nufilmuotą medžiagą. Na, parodyti kaip viskas veikia. Bet iš manęs operatorius ne koks – ir geriau, nei jau „pikištas“ video medžiagos youtub‘as, man nesigavo. Jei pavyks – įdėsiu vėliau.


Pabaigai.
- Tai priedas, kurio pagalba aš iš naujo atradau visą transliuojamą eterį. Net kelias savaites negalėjau nuo ieškojimų atsitraukt  :)  :)  :)
- Kaina tiesiog juokinga. Vos už kelis šimtus turiu puikų radijo imtuvą. Ir dar ne bet kokį.
- Štai tik gaila, kad juo negalima pasinaudoti signalo siuntimui. O taip norėtųsi.... Bet tai jau kitas aparatas....


Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą