2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

Lauko indikarorius

Radijo mėgėjų antenų ir stiprintuvų suderinimui reikalingas aukšto dažnio radijo bangų lauko matuoklis. Šis prietaisas nuo įprastai naudojamų skiriasi dideliu jautrumu bei plačia dažnumine juosta. Iki tol mano naudotas prietaisas iš Kinijos neaptikdavo silpnų signalų. Nors šiaip, tai "kinietis" vertas savo pinigų. Štai jo foto:

                                               


Indikatoriaus schemą pateikiu žemiau. Schema nesudėtinga ir susirenka per vieną vakarą.


                                 


      Kadangi gauti mikroschemą K174ПС4 nepavyko, panaudojau K174ПС1. Kojų išlitavimas tas pats. Pirkau ją „Evitoje“, Vilniuje. Vietoje diodo КД510А panaudojau КД522Б. Indikatorius – nuo seno tarybinio juostinio magnetofono. Antena – iš seno juodai balto televizoriaus „Šilelis“. Naudotos detalės matosi fotografijoje:


                           
       

         Susirinko prietaisiukas labai greitai, tik bėda, mikroschema pasitaikė brokuota. Teko dar kartą bėgti į „Evitą“. Galutiniame variante – mikroschema jau ne įlituota, o „stovi“ aikštelėje. Manau jums taip liūdnai nenutiks, ir indikatorius pradės veikti iš pirmo paleidimo.
Štai, kaip atrodo galutinis indikatoriaus variantas:

 

           Dabar ne tik, kad matau kokio stiprumo laukas mano „radio rubkoje“, bet ir darbe galiu pasitikrinti ar kas kokio pasiklausimo aparačiuko man „po kėde nepriklijavo“ :):):)  
O kadangi mėgstu pakonstruoti, tai manau jis bus man mažas, bet labai rimtas pagalbininkas.
Noriu padėkoti Justinui (LY2BOK) ir Romui (7777), kurie kantriai kartu su manimi ieškojo mano „litavimo klaidų“ vos ne šešių detalių schemutėje. O pasirodo – mikroschema brokuota... :(:(:(
Pilną schemos veikimo aprašymą galite surasti adresu: http://cxem.net/indicator/indicator12.php 


Linkiu sėkmės
Rolandas (JAUGARO)
LY5RJKomentarų nėra:

Rašyti komentarą