2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

CB President VEEP modifikacika (arba „nuliukai“ vietoje „penketukų)
Sveiki gerbiamieji,
Ne visi disponuojame pakankamu lėšų kiekiu nusipirkti naują ir gerą CB stotelę. O gi taip norisi....
Štai, nutariau pabandyti įsigyti stotelę 10 EUR riboje. Iš pažiūros atrodytu, kad „misija neįmanoma“. Bet vis gi...
Anglijos eBay sistemoje galima surasti įdomių pasiūlymų. Atsigabenti iš UK dabar tikrai nėra problemų. Daugelis pardavėjų jau siunčia į Lietuvą. Jei ne, tai yra labai daug vežėjų, kurie mielai priims jūsų nupirktą siuntinį pas save ir atgabens iki Jūsų namų. O galiausiai „vos ne pusė Lietuvos“ persikėlė uždarbiui ar mokslams į UK. Taigi surasti kas atveš – manau problemų neturėtų būti... Padės „visagalis internetas“.
Taigi vos už 7 GBP (apie 10 EUR) įsigijau seną CB stotelę PRESIDENT VEEP. Sena, kaip gyvenimas. Tačiau gana nedidelių gabaritų, turi tie AM tiek FM diapazoną. Trūkumas, kad dirba tik „penketukuose“.
Štai ir noriu Jums pateikti labai jau nesudėtingą jos perderinimą į „nuliukus“. Įvedus jungtuką, lengvai galima turėti joje ir „nuliukus“ ir „penketukus“. Na, tikiuosi, supratot.

Pradedam nuo stotelės schemos:


Dabar – rai, kas pakeista:


Tai paprasta. Surandame kvarcinį rezonatorių. Jis randasi čia:


Išlituojame kvarcą, „paguldome“ jį ir nuosekliai jam prilituojame paderinamąją ritę. Suvyniojau aš ant seno karkasėlio iš radijo imtuvo 30 vijų. Jūsų atveju vijų skaičius gali būti kiek kitos. Tai priklausys nuo ritės karkaso diametro, šerdies, laido storio ir t.t. Trumpiau – vyniojame, lituojam ir bandom suderinti „į nuliukus“. Jei nepataikom – keičiam apvijų skaičių. Po suderinimo, ritę apliejau elementariu žvakės vašku. Kaip atrodo montažas po perdarymo – matysite čia:Štai ir visas perdarymas. Jei papildomai įvesite naujai įvestos ritės trumpiklį (pavyzdžiui - realiai gyvenime nenaudojamo PA/CB mygtuko kontaktai) galite turėti ir „penketukus“ ir „nuliukus“.
Linkiu sėkmės perdaryme.
Rolandas, LY5RJ
(JAUGARO)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą