2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

Relinis antenų perjungiklis


      Jau ne vienerius metus naudoju Zetagi firmos mechaninį antenų perjungėją. Kaip ir viskas gerai, bet būtų dar geriau, jei perjungimą galima būtų valdyti nuotoliniu būdų. „Buržuiskas“  variantas labai jau brangus pasirodė. Ebay radau už 42GBP (175 LT) ir tai dar naudotą.
        Įsigijau seną tarybinį relinį perjungėją РЕВ16. Lyg tai ko ir ieškojau, bet, kad kištukų jai tai ir „su žiburiu nerasi“. O ir valdymui reikia  24V įtampos. Čia ir vėl nepatogumas. Mes gi standartiškai naudojam 12V.   Nutariau įlįsti į tos relės vidų. Ogi jokių ten stebuklų – viskas elementaru kaip du kart du...
   Štai ir gimė galvoje mintis pačiam susikonstruoti kažką panašaus. Tuo labiau, kai vienas mūsų kolega man padovanojo jam jau nereikalingus elektronikos elementus, o tenai, lyg tyčia, valiojosi senos, nuo metų prikepusios relės.


     Buvo man mintis jas mes lauk, bet .... atsirado proga prikelti jas antram gyvenimui. Na, gal tiksliau, panaudoti jų korpusą konstravimui.

Tarp metalinių sienelių labai gerai tiko relė Finder F4052-12.

Beliko prisukti PL259 lizdus ir viską sulituoti. Gavosi toks vaizdelis:

        Labai norėjosi pamatyti, kas galiausiai gavosi. Prietaisų aš tiksliems matavimams neturiu. Yra tik MFJ-259. Na, yra kas yra. Matavimo principas buvo toks - surasti dažnį, kuriame rodytu didžiausius nuostolius.
       Didžiausi nuostoliai buvo ties 117 MHz riba. Palyginimui pabandžiau ir pamatuoti kaip elgiasi Zetagi perjungėjas. Vaizdelis gavosi toks:
Maniškis

Zetagi

       Na, gaila, kad neturiu su kuom į centimetrinį ruožą „įvažiuoti“. Kadangi perjungėjas buvo skirtas naudojimui CB ruože, pamatavau parodymus ir ten.

Maniškis:

Zetagi:

     Galiu pažymėti, kad mažesniuose dažniuose nuostoliais buvo lygus nuliui....

Išvada:
Perjungėjas gavosi tikrai ne blogesnių charakteristikų nei mano naudojamas. Na, nebent aš taip tikiuosi.... Kadangi aš relės naudojau dvigubus kontaktus, tai, tikiuosi, kad ir pakankamą galią praleis.....
Dabar apie išlaidas. Jungtis ir relę pirkau „Lemonos“ parduotuvėje. Atsiėjo tai viso tik 14 litų... Darbo buvo taip valandom dviem. Štai ir palyginkit su firminiu daiktu, kuris kainuoja taip litų 200. Ir tai dar neaišku iš  kur jį reikia gauti.  O malonumą konstruojant įvertinti negalima JJJ

      Perjungėjas taip patiko, kad net pasigaminau du vienetus.....

   Linkiu ir jums pabandyti patiems sukonstruoti kažką panašaus ir, pasirodo, visai elementaraus.....

Naudotos medžiagos:
-          Senoji relė: PII-5 PC4522009
-          Nauja relė: 12VDC 220R 2xU 8A Finder F4052-12 RoHS nuoroda
-          Lizdas: UHF korpusinis PL259 RoHS nuoroda
-          Kištukas: UHF užsukamas RG59 kabeliui nuoroda

Rolandas, LY5RJ, (JAUGARO)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą