2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

Ką daryti, kad kompiuteriu kolonėlės "nekriuksėtų"

Sveiki Visiems,
        Manau,  kad pas mane kaip ir pas daugelį, ant stalo prie namų kompiuterio „gyvena“ pigios (ale kinietiškos) garso kolonėlės. Jei pageidauju klausytis kokybiško įrašo – tam yra namų garso centras. O čia, ant darbo stalo pilnai užtenka ir tokių „pypalkų“. Ir kaina jų visai nedidelė....
Taigi, šį kartą pakalbėsiu apie kolonėlės ACME SS110.Kaip ir viskas su jomis gerai – ir kaina, ir gabaritai, ir dizainas, galiausiai ir garso galios man pilnai užtenka. Bet,…suradau kas mane jose labai nepatiko. Tai siaubingas reagavimas į bet kokius pašalinius aukšto dažnio laukus. Pradėk kalbėti stotele – ir per dinamikus girdi “kriuksėjimą”. Kai dirbi su viena stotele (dažniu) – kriuksi vienaip, su kita kitaip. O kai pajungi stiprintuvą, tai jau kolonėles reikia jungti lauk. O tai jos “rėkia” garsiau negu aš kalbu… Be to ir į mobilaus skambučio įėjimus labai reaguoja. Tai yra, dar tavo mobiliakas ramiai guli, o kolonėlė jau trimituoja, kad tuoj, tuoj tau reikės kelti telefoną  :)  :)  :) . Teisybę sakant, tai tos bėdos yra daugelyje kolonėlių. Ir ypač tose, kurios pritaikytos “plačiai liaudžiai”. Štai ir kilo noras “nusukt galvą” toms nesąmonėms. Sprendimą pasufleravo Justinas (LY2BOK).
Modernizacija užėmė gal pusvalandį.
Taigi, kas padaryta:
- Išardžius kolonėlę, suradau garso stiprinimo mikroschemą. Na, ji ten viena ir tėra. Ant jos maitinimo kojų (na, kur + ir – pasiduoda) prilitavau 33000 pF kondensatorių. Mano atveju tai buvo 16 ir 8 koja;
- Sekantis žingsnis, tai atlitavau nuo dinamikų laidelius ir prilitavau po droselį ir kondensatorių. Už droselių – grąžinau laidelius. Schemą žiūrėkite žemiau. Droselius ir kondensatorius nusipirkau "Lemonoje".


Viskas. Tiesa, nepamirštame surinkti kolonėlių atgal… :):):) .
Gautas rezultatas net mane nustebino. Kalbu stotelėmis – kolonėlės tyli. Paprašiau kolegos, kad mobiliu paskambintų – kolonėlės tyli. Tik kai mobilų prikišau prie pat kolonėlės, ji pradėjo urzgalioti  :)  :)  :) . Tegul… Tikrai nesiruošiu specialiai laikyti mobilaus ant kolonėlės, kad ji primintų apie save “urzgimu ir kriuksėjimu”.
Siūlau ir jums įvykdyti šį nedidelį pakitimą. Manau, rezultatas nenuvils.

Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą