2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

Dažnuminės charakteristikos analizatorius NWT-7        Pristatau dar vieną savo kūrinuką. Tai dažnuminės charakteristikos analizatorius iki 80MHz. Net neįsivaizdavau koks tai reikalingas prietaisiukas mano elektronikos ūkyje. Ir ypač radiomegėjiškame hobyje.
Kadangi prietaiso išpildymo variantų yra gana nemažai – pas mane gavosi “iš visur po truputį“. Už pagrindą paimta Justino (LY2BOK) http://www.qrz.lt/ly2bok/Konstrukcijos/Spekt.Analiz%20inter/SPEKTRO%20ANALIZATORIUS%20IKI%2090%20MHZ.htm , bei Aleksandro (UQ4QBP) http://ur4qbp.ucoz.ua/forum/8-141-1  schemos ir rekomendacijos. Taip pat jiems dėkoju už pagalbą derinant šį prietaisą.
Taigi. Schemoje įvesti pakeitimai. Galutinė mano sukonstruota aparatuko schema:

Didesnės raiškos schemą galima atsisiųsti čia:https://drive.google.com/open?id=0B112S7jPBYYzdnJHRUtESEd5SUU
Montažinę plokštę atsisiunčiau iš Aleksandro. Kokybė labai gera. Klaidų joje irgi neradau. Vertas dėmesio gaminys. Ir ypač, kai kaina tikrai nėra didelė. Jei kas sugalvosit pirkti, įdedu nuorodą: http://ur4qbp.ucoz.ua/index/internet_magazin/0-9 . Tiesa, turiu ir programatorių atminties mikroschemai. Jei kam reikės – pagelbėsiu....Kadangi buvau nutaręs su prietaisu dirbti „prie stalo“, tai kiek papildžiau Aleksandro siūlomą schemą, t/y/ atsirado maitinimo blokas, bei ateniuatoriaus indikatorius.


Viskas buvo sumontuota senos CB radijo stotelės korpuse. Net liko nepanaudotos vietos. Na, čia bus ateities projektams...Maitinimo blokas labai elementarus. Na, gal tik kad filtrą nuo komiuterinio maitinimo bloko pridėjau...Filtras buvo darytas jau pagal Justino (LY2BOK) rekomendacijas. Tikrai pasiteisino. Įvedant žalvarinę ar feritinę šerdį sugebėjau gana tiksliai suderinti prietaisą.  Taip pat labai derinimui pagelbėjo papildomas paderinamasis kondensatorius. Na, surasit schemoje...Prietaiso darbu likau patenkintas.
Žinoma, jis ne pilnai funkcionuoja, jei neturi papildomų priedų prie jo. Apie juos aprašysiu atskirai.....

Rolandas, LY5RJ

(JAUGARO)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą