2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

ATX Power Supply tester
                             Gana dažnai tenka susidurti su senais kompiuteriniais maitinimo blokais. Pirmiausia todėl, kad jie labai nesudėtingai perdaromi į radijo stotelių maitinimo blokus. Kaip taisyklė, užtenka ir galios, ir išėjimo įtampą sukelti iki 13,8V, problemų nebūna. Kai paimi į rankas nežinomą maitinimo bloką, pirmas klausimas – ar jis „gyvas“? Jei ne, tai kokios įtampos egzistuoja, kokių nėra? O gal iš viso jau senai Anapilyje...

Interneto platybėse užtikau paprastą kompiuterinių maitinimo blokų testavimo indikatorių. Pradinį šaltinį galite surasti čia: (Spausti ČIA).  Naudotis labai paprasta. Pajungi testerį prie maitinimo bloko šynos. Turi užsidegti +5V SB indikatorius. Reiškia, yra vilties, kad blokas pasileis..... Toliau spaudžiam testavimo mygtuką. Žiūrim rezultatą. Na, čia jau nėra ko ir komentuoti....  Lemputės pačios Jums viską papasakos... Tiesa, matavimo trukmė neturi būti ilgesnė, kaip 10 sekundžių. Nes rezistoriai R8, R9, R10 šyla.  Na, bet to pilnai užtenka.

Schema:

Detalės tikrai ne deficitinės. Jungtį šynai išsilitavau iš senos motininės plokštės. Vėliau pasidariau nedidelę plokštelę jungčiai prilituoti. Prietaisas pagaminamas greitai. Kitaip tariant – tai „vienos dienos„ konstrukcija..

Detalių išdėstymas:Plokštė:

Plokštės brėžinį LAY6 formatu galite rasti čia: (Spausti ČIA)

Rolandas Jauga, LY5RJ
(JAUGARO)
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą