2016 m. spalio 3 d., pirmadienis

Elektroninė apkrova


 Jei jau užsiimi konstravimu, tai be maitinimo bloko neišsisuksi. O tam, kad jį tvarkingai suderinti bei pažiūrėti gautus parametrus reikalinga apkrova. Iki šiol naudodavau reostatinę apkrovą. Gerai, kol nesurandi, kad gali būti ir geriau.... Elektroninės apkrovos schemą suradau Justino (LY2BOK) puslapyje adresu: Justino puslapis . Taip pat apie panašią apkrovą radau aprašyta Radijo žurnale (2005m – Nr.1)

    Tai ir buvo mano pagrindiniai informacijos šaltiniai. Kitaip tariant, kažką paėmiau iš vieno, kažką iš kito ir galiausiai dar kiek savo pakeitimų ir.... po poros dienų ant mano konstravimo stalo atsirado dar vienas puikus prietaisas .

Gaminau pagal šią schemą:

     Lyginant su Justino pasiūlyta schema,  keista yra labai nedaug kas. Tik panaudojau kitus tranzistorius, bei elektroninį įtampos ir srovės indikatorių. Taip pat kiek pakeičiau pačios konstrukcijos išdėstymą. Darbo buvo kiek daugiau, bet gavosi ir kompaktiškiau ir kiek dailiau.... Labai patogus patobulinimas gavosi su skaitmeniniu indikatoriumi. Dabar galiu matyti ne tik apkrovimo srovę, bet ir paduodamą įtampą. O, patikėkit, ji ne visada išlieka pakankamai stabili, kai srovė didėja. O ir naudojimo patogumas tai nepalyginsi su tuo,  kai naudojau reostatinę apkrovą.
Kaip ir Justinas, transformatorių, bei diodinį tiltelį panaudojau iš j/b televizoriaus „Šilelis“. Aušintuvas – nuo procesoriaus jau nebenaudojamos motininės plokštės.
Belieka tik mano kūrybos foto:Tiesa, šuntas tvirtinamas prie dangtelio „iš apačios“. Todėl fotografijose jis „tabaluoja“.


Per skubėjimą pamiršau nufotografuoti tranzistorių išsidėstymą ant aušintuvo. Pasinaudosiu Justino foto. Iš esmės, tai daroma buvo lygiai taip pat.

Na, ir liko galutinis vaizdelis:


Siūlau konstruojantiems pasigaminti šį nesudėtingą bet labai naudingą prietaisą.
Rolandas, LY5RJ

(JAUGARO)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą